A A A

Microsoft Teams notuje ponad 1000% więcej połączeń

10 kwietnia 2020, 10:45
Przerzucenie się przez firmy na pracę zdalną zwiększyło ruch sieciowy.
Microsoft Teams notuje ponad 1000% więcej połączeń

Najnowsze statystyki pokazują drastyczny wzrost obciążenia sieci w marcu.

Epidemia koronawirusa już wpłynęła na spowolnienie gospodarcze i zwolnienie ogromnej liczby pracowników na całym świecie. Straty mogłyby jednak być dużo większe, gdyby nie istniała możliwość pracy zdalnej. Nie dziwi fakt, że w tym czasie wzrosła wartość firm ułatwiających pracę zdalną lub umożliwiających zakupy. Jak to zwykle bywa, gdy jeden traci, inny zyskuje.

 

Microsoft Teams na plusie

Niewątpliwym beneficjentem obecnej sytuacji jest aplikacja Teams. Już w lutym br. Microsoft informował o wzroście wykorzystania programu o 775% na terenie Włoch. Najnowsze statystyki są dla firmy jeszcze lepsze. Zanotowano wzrost liczby połączeń wideo o 1000% i nowy rekord minut, w których jednego dnia wszyscy użytkownicy łącznie korzystali z wideo – od teraz wynosi on 2,7 mld minut, podczas gdy wcześniej było to 800 mln minut.

 

Także na telefonie

Microsoft zauważa również rosnącą popularność aplikacji Teams na telefonach. Liczba mobilnych użytkowników miała wzrosnąć o 300% względem końca lutego br. Najbardziej do pobicia rekordów przyczyniło się oczywiście USA, generujące na platformie 62% ruchu, a z państw europejskich liderem jest Holandia.

Microsoft Teams zyskało popularność podczas pandemii

Czasowy wzrost?

Pytanie, jak będą wyglądać statystyki po opanowaniu pandemii. Microsoft pozostaje jednak spokojny, patrząc na sytuację w Chinach, gdzie popularność aplikacji wcale nie spadła pomimo opanowania pandemii i otwarcia części zakładów. Firma pochwaliła się, że nadal notuje tam zainteresowanie ok. dwukrotnie wyższe względem końcówki stycznia br.

fot. Microsoft (główne), Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto