A A A

Microsoft Teams wprowadza tryb offline

7 października 2020, 14:30
Co to oznacza dla popularnej platformy komunikacyjnej?
Microsoft Teams wprowadza tryb offline

Wiadomości na przyszłość

Microsoft zapowiedział dzisiaj, że aplikacja Teams zyska nowe funkcje w trybie offline. Do tej pory komunikator bez zalogowania się do sieci był praktycznie bezużyteczny. Oczywiście bez połączenia z internetem wciąż nie możemy komunikować się z innymi użytkownikami, aplikacja będzie jednak zapamiętywać otwarte wcześniej czaty i pozwoli nam przeglądać archiwalne rozmowy oraz znajdujące się w nich pliki.

Dodatkowo nie trzeba być połączonym z siecią, by móc przygotować nową wiadomość. Można zredagować w oknie rozmowy jej treść oraz zlecić wysyłkę. Wiadomość zostanie przekazana w momencie, gdy komunikator znów połączy się z internetem.

 

To dopiero początek

Obecnie są to wszystkie funkcje trybu offline, ale w przyszłości mają pojawić się kolejne. Microsoft zapowiada powstanie kolejnych zwiększających funkcjonalność narzędzia dodatków, zwłaszcza biznesowych. Z części spośród nich skorzystamy także bez połączenia z internetem. Szczegóły poznamy w kolejnych miesiącach.

fot. Microsoft


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto