A A A

Microsoft cenzuruje informacje w rocznicę wydarzeń na Placu Tiananmen

7 czerwca 2021, 09:00
Użytkownicy Binga w Wielkiej Brytanii i innych krajach zobaczyli komunikat „Brak wyników".
Microsoft cenzuruje informacje w rocznicę wydarzeń na Placu Tiananmen

Cenzura czy ludzki błąd?

5 czerwca 1989 roku, dzień po stłumieniu protestów na placu Niebiańskiego Spokoju, nigdy nie zidentyfikowany mężczyzna stanął na drodze kolumny czołgów wracającej z akcji. „Nieznany Buntownik" (zwany Tank Manem) stał symbolem obrazującym militarne represje na Placu Tiananmen, podczas których zginęły tysiące ludzi.

Jednak w 32. rocznicę tych wydarzeń użytkownicy wyszukiwarki Bing z Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec i Singapuru, szukający informacji o demonstracji, spotkali się z komunikatem „Brak wyników dla czołgisty". Według Microsoftu przyczyną tego, że Bing nie pokazał żadnych wyników wyszukiwania dla hasła „Tank Man" tego dnia był „ludzki błąd".

Chociaż Chiny stosują cenzurę w stosunku do wyszukiwarek działających w ich jurysdykcji, nie mają uprawnień do zakazywania publikacji treści poza swoimi granicami. Jednak duża liczba osób pracujących w Microsofcie nad Bingiem mieszka w Państwie Środka.

fot. Twitter


Katarzyna Bielińska
Tagi: Bing
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto