A A A

Microsoft chce poprawić jakość rozmów na Teams

5 czerwca 2020, 12:10
Firma zapowiada zmiany w swojej usłudze do prowadzenia rozmów.
Microsoft chce poprawić jakość rozmów na Teams

Już wkrótce zwiększy się znacząco liczba rozmówców.

Jedną z ważniejszych zmian, jakie wkrótce czekają komunikator Microsoftu, ma być zwiększenie maksymalnego limitu użytkowników w jednej konferencji – do 300. Obecnie jest to 250, ale limit zostanie zmieniony jeszcze w tym miesiącu.

 

Mniejsze kafelki

W parze z tą modyfikacją pójdzie wyświetlanie rozmów w trybie 7x7. To oznacza, że jednocześnie na ekranie widocznych będzie 49 użytkowników (plus podgląd z własnej kamerki), podobnie jak w aplikacji Zoom.

Chociaż limit rozmówców jest dużo większy, to wciąż problemem jest zmieszczenie jak największej liczby uczestników na jednym ekranie i umożliwienie im wspólnej rozmowy. Firma zapowiada dalsze kroki w tym kierunku.

Sygnalizuje też ciekawą funkcję, zwaną podniesieniem ręki. Nie zdradzono jeszcze szczegółów, jednak ma ona pozwolić na wizualne zakomunikowanie innym rozmówcom, że chcemy coś powiedzieć.

 

Nie tylko Messenger

Możliwe stanie się również wywoływanie użytkowników konferencji do osobnych okienek i płynne tworzenie mniejszych grup, co ma usprawnić pracę. Firma nie ogłosiła jeszcze dokładnej daty wprowadzenia zmian.

W podobną stronę idą też inne firmy. Na przykład Facebook poszerzył możliwość korzystania z komunikatora Messenger do 50 członków podczas jednej wideokonferencji.

fot. Microsoft


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto