A A A

Microsoft dołączył do Linux Foundation

18 listopada 2016, 13:30
Gigant z Redmond dojrzał i postanowił czynnie wspierać Fundację Linuksa.
Microsoft dołączył do Linux Foundation

Czy jest sama Fundacja? To organizacja non-profit zajmująca się naruszeniami patentów twórców kolejnych dystrybucji, rozwojem systemu, a także sprawująca kontrolę samym znakiem towarowym Linux (przypomnijmy, że prawa do niego oficjalnie dzierży Linus Torvalds). Dlaczego Microsoft oficjalnie do niej dołączy?

"Czasy się zmieniły" - to byłoby najprostsze wytłumaczenie. Microsoft nie odniósł sukcesu na rynku mobilnym, zatem musi skupić się na innych segmentach. Na rynku konsumenckim dystrybucje Linuksa mają niewielki procent udziału, ale w rozwiązaniach biznesowych sytuacja wygląda inaczej. Redmond wypuściło m.in. wersję beta SQL Server dla Linuksa. W następnym roku Microsoft zamierza wprowadzić na rynek pełną wersję tego rozwiązania.

Warto pamiętać, że na Windows 10 można korzystać z powłoki systemowej Linuksa o nazwie Bash Zaimplementowane rozwiązanie pełni rolę podsystemu i powstało we współpracy z firmą Canonical, doskonale znaną osobom pracującym na Linuksie. Programiści będą mogli w środowisku Windows swobodnie korzystać z narzędzi wcześniej zarezerwowanych wyłącznie dla Linuksa.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto