Microsoft dołączył do Linux Foundation

Czy jest sama Fundacja? To organizacja non-profit zajmująca się naruszeniami patentów twórców kolejnych dystrybucji, rozwojem systemu, a także sprawująca kontrolę samym znakiem towarowym Linux (przypomnijmy, że prawa do niego oficjalnie dzierży Linus Torvalds). Dlaczego Microsoft oficjalnie do niej dołączy?
"Czasy się zmieniły" - to byłoby najprostsze wytłumaczenie. Microsoft nie odniósł sukcesu na rynku mobilnym, zatem musi skupić się na innych segmentach. Na rynku konsumenckim dystrybucje Linuksa mają niewielki procent udziału, ale w rozwiązaniach biznesowych sytuacja wygląda inaczej. Redmond wypuściło m.in. wersję beta SQL Server dla Linuksa. W następnym roku Microsoft zamierza wprowadzić na rynek pełną wersję tego rozwiązania.
Warto pamiętać, że na Windows 10 można korzystać z powłoki systemowej Linuksa o nazwie Bash Zaimplementowane rozwiązanie pełni rolę podsystemu i powstało we współpracy z firmą Canonical, doskonale znaną osobom pracującym na Linuksie. Programiści będą mogli w środowisku Windows swobodnie korzystać z narzędzi wcześniej zarezerwowanych wyłącznie dla Linuksa.