A A A

Microsoft i kwestia wsparcia dla Windows 7

9 lipca 2014, 07:05
Po 13 stycznia 2015 roku Microsoft skończy pełne wsparcie dla Windows 7. Bez obawy - łatki bezpieczeństwa oraz aktualizacje dotyczące krytycznych kwestii będą pojawiać się do 2020 roku.
Microsoft i kwestia wsparcia dla Windows 7

Microsoft planuje 13 stycznia 2015 roku skończyć z aktualizacjami dotyczącymi wyglądu systemu Windows 7, a użytkownicy nie będą mogli po tej dacie zgłaszać jakichkolwiek roszczeń gwarancyjnych.

Co najważniejsze - nadal wprowadzane będą regularnie łatki bezpieczeństwa. Wsparcie będzie trwało nieprzerwanie do stycznia 2020 roku. Zatem, w przeciwieństwie do np. Windows XP - do stycznia 2020 roku  bez stresu będzie można korzystać z "Siódemki"

Warto także pamiętać, że w styczniu 2018 roku podobny proces (koniec pełnych aktualizacji) obejmie także system Windows 8 oraz Windows 8.1.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (8)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
ptrick
ptrick
9 lipca 2014, 22:49
So true Rincu. Kto co lubi, ale żeby lubić lub nie, to trzeba najpierw sprawdzić, a nie od razu stwierdzić, że jest kijowe coś. Sam system jest bardzo dobry, poręczny i imo wygodniejszy od siódemki, a jak już sam wspomniałeś, działa jeszcze lepiej na starszych sprzętach, niż siódemka.
Rincewind
Rincewind
9 lipca 2014, 22:45
Zabawny fakt odnośnie windowsa 8 - nie spotkałem jeszcze osoby która po instalacji łatki 8.1 chciałaby wrócić do wcześniejszych systemów MS. Nawet 8 letni sprzęt działa lepiej niż na 7, do tego dochodzą zmiany pod maską. Ale jak to mówią - co kto lubi.
dominik90
dominik90
9 lipca 2014, 22:17
Posiadam Windowsa 7 Pro w wersji BOX kupionego kilka miesięcy temu, czytając taki wpis dochodzę do wniosku że lepiej było kupić inna rzecz za tą kasę i zainstalować Linuxa, przynajmniej nie obawiał bym się że zostanę zmuszony do przesiadki na Windowsa 8 który dla mnie jest jakąś pomyłką.
strek
strek
9 lipca 2014, 17:04
Według mnie bardzo szybko kończą wsparcie, chcą wymusić przejście na Win8?
Rincewind
Rincewind
9 lipca 2014, 16:38
Myślę, że zwykły kowalski prędzej zauważy taką "kosmetykę" niż aktualizację zabezpieczeń. Nigdzie nie pisze, że ma być za darmo. Wszystkie serwisy piszą o tym, że "może" być za darmo. A powodów dla których ktoś nie chce wymieniać sytemu na nowszy nie będę tłumaczył. Są raczej oczywiste dla normalnie myślącego człowieka.
avatar
~Anonim
9 lipca 2014, 13:24
Co do tego newsa: [quote][...] Microsoft planuje 13 stycznia 2015 roku skończyć z aktualizacjami dotyczącymi wyglądu systemu Windows 7, a użytkownicy nie będą mogli po tej dacie zgłaszać jakichkolwiek roszczeń gwarancyjnych. [...][/quote] ..., nie wiem o jakie aktualizacje dotyczące wyglądu systemu chodzi (tapety?), ale chyba chodzi o jakąś kosmetykę, która dla zwykłego Kowalskiego jest niezauważalna gołym okiem. koneton: Powtarzałem to już wielokrotnie i będę powtarzał do znudzenia, że "w każdej bajce trochę prawdy jest". Poza tym... Jeśli "Windows 9" ma być za darmo dla użytkowników "Windows 7"/"Windows 8", to dlaczego by nie skorzystać - i nie zaktualizować?:oczy:
koneton
koneton
9 lipca 2014, 13:16
Dawidzie, źródła tego typu są wiarygodne niczym wróżbita Maciej. Na dodatek, wiele osób nie rzuca się na nowy system, tylko dlatego, że ma większy numerek.
avatar
~Anonim
9 lipca 2014, 13:07
Witam! Możliwe, że za pół roku skończy się jakieś tam wsparcie dla "Windows 7", ale według podanych choćby tutaj [http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/14944-koniec-windows-8.html] informacji będzie można bezpłatnie przeprowadzić aktualizację z "Windows 7" (i "Windows 8" oczywiście też) do "Windows 9". Świadczy o tym chociażby to zdanie: [quote=~Anonim] [...] Według wcześniejszych doniesień, Windows 9 będzie oferowany za darmo dla użytkowników Windows 7 oraz Windows 8.[/quote]
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto