A A A

Microsoft już testuje nową kompilację Edge'a

12 grudnia 2019, 12:40
Firma skupiła się na wyeliminowaniu błędów związanych z wyświetlaniem treści.
Microsoft już testuje nową kompilację Edge'a

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowej, stabilnej wersji przeglądarki Edge. Microsoft udostępnił właśnie kolejną wersję testową oznaczoną numerem 80.0.355.1. Już teraz wiemy jednak, jakie zmiany czekają nas po opublikowaniu wersji finalnej.

Tym razem Microsoft skupił się przede wszystkim na poprawie czytelności. Użytkownik będzie mógł sam zwiększyć odstępy, by tekst stał się bardziej przejrzysty. Od teraz przeglądarka będzie też przypominać o weryfikacji kont szkolnych i służbowych do przeglądarki – komunikat przypomni o tym, że synchronizacja dla nich nie jest włączona.

Poza tym naprawiono też większe i mniejsze błędy, takie jak błąd przeglądarki podczas zbyt szybkiego zamykania kart. Po ściągnięciu łatki komputery Mac otrzymają w końcu automatyczne aktualizacje. Edge nie będzie też uszkadzać plików pdf, w których użytkownik dopisze odręczne adnotacje. Wyeliminowano również problem z ręcznym importowaniem danych z Chrome'a, który pojawiał się, gdy użytkownik stworzył w nim zbyt wiele profili. Microsoft poradził też sobie z wyeliminowaniem szeregu błędów związanych z wyświetlaniem danych.

Firma poinformowała jednocześnie, że wie o takich błędach jak: powiększona strona ustawień na niektórych komputerach, problemy z odtwarzaniem dźwięku na urządzeniach z wieloma wyjściami audio, zbędna linia wyświetlana pomiędzy interfejsem przeglądarki a stroną, pojawiająca się przy niektórych poziomach powiększenia.

Daty premiery nowej kompilacji Edge'a jeszcze nie znamy.

fot. Edge


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Łuk@sz
Łuk@sz
13 grudnia 2019, 11:27
Szkoda, że przeglądarka nie pojawiła się w wersji na Windows 7, a chyba nawet były takie plany.
Najnowsze aktualnościTMTG ma szefa
9 grudnia 2021
Kongresman Devin G. Nunes, członek komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów, będzie zarządzać firmą Trump Media & Technology Group (TMTG).

Samolot napędzany wodorem
9 grudnia 2021
Opracowano koncepcję samolotu średniej wielkości, którego wodorowe silniki pozwolą pokonać duże dystanse bez lądowania.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto