A A A

Microsoft nie zmusza posiadaczy Office 365 ProPlus do korzystania z Binga

19 lutego 2020, 16:15
Gigant ugiął się przed krytyką i zmienił swoją dotychczasową politykę. Użytkownik znów będzie mieć wybór w kwestii korzystania z przeglądarki.
Microsoft nie zmusza posiadaczy Office 365 ProPlus do korzystania z Binga

Pod koniec stycznia br. Microsoft wpadł na niezbyt fortunny pomysł, żeby zwiększyć swój udział na rynku wyszukiwarek poprzez zmuszanie użytkowników Office 365 ProPlus do korzystania z przeglądarki Bing. Firma uczyniła tę wyszukiwarkę domyślną, bez pytania użytkownika o zgodę.

Taka polityka Microsoftu spotkała się jednak ze stanowczą reakcją użytkowników i administratorów sieci firmowych, którzy narzekali na chaos, jaki pojawił się na skutek tego działania Microsoftu. Firma wycofała się więc z tej decyzji, zapewniając, że choć wielu użytkowników „było podekscytowanych tą usługą", wychodzi naprzeciw obawom społeczności. Office 365 ProPlus nie będzie już zmieniał ustawień wyszukiwania bez zgody użytkownika.

Patrząc na skalę oburzenia, sytuacja nie wyglądała tak jak przedstawia ją gigant z Redmond. Dobrze jednak, że firma postanowiła przynajmniej przywrócić użytkownikom wybór. Przewaga Binga polega na tym, że umożliwia jednoczesne przeszukiwania zarówno sieci jak i zasobów organizacji. Tyle, że do jego używania Microsoft powinien raczej zachęcać niż zmuszać.

fot. Microsoft


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto