A A A

Microsoft: nowy Media Player

18 listopada 2021, 08:00
W Windowsie 11 znajdziemy nowy program multimedialny. Będzie on głównym odtwarzaczem obrazu i dźwięku w systemie.
Microsoft: nowy Media Player

Zmieniony grajek

Koncern z Redmond przygotowuje dla Windowsa 11 nowy program do odtwarzania materiałów audio i wideo. Aplikacja Media Player zostanie dopasowana do zmienionego interfejsu użytkownika systemu.

Dave Grochocki, pracownik Microsoftu odpowiedzialny za wdrożenia aplikacji, wyjaśnia że sercem Media Playera jest biblioteka muzyczna, która umożliwia szybkie przeglądanie i odtwarzanie muzyki, a także przygotowywanie list odtwarzania i zarządzanie nimi. Nowy Media Player zastąpi też aplikację Groove Music.

Media Player będzie funkcjonował w systemie obok znanego wszystkim Windows Media Playera. Jednak wydaje się, że najnowszy odtwarzacz multimedialny Microsoftu będzie głównym programem do obsługi audio/wideo w Windowsie 11.

Microsoft właśnie rozpoczął testowanie wersji rozwojowych systemu z Media Playerem. Nie wiadomo jednak nic o dacie aktualizacji Windowsa 11 zawierającej nowy program.

fot. Microsoft


Piotr Bogucki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto