A A A

Microsoft odpowie za nalepkę "Vista Capable"?

27 listopada 2007, 11:24
Microsoft odpowie za nalepkę "Vista Capable"?

Wielu z nas, kupując nowy komputer przed premierą Windows Vista, znalazło na nim naklejkę "Windows Vista Capable". Miało to oznaczać, że pecet "nadaje się dla Windows Vista". W rzeczywistości słowo "nadaje się" wcale nie oznacza obsługuje.

Zaraz po pojawieniu się nalepek Microsoft ostrzegał, że takie oznaczenie informuje tylko, iż komputer spełnia minimalne wymagania dla wersji Home Basic. Dlatego zdarzało się, że szczęśliwi nabywcy komputerów "Vista Capable" nie mogli uruchomić droższych wersji systemu z interfejsem Aero i wieloma funkcjami. Jedna z posiadaczek komputera rzekomo "nadającego się" złożyla w marcu pozew przeciwko Microsoftowi. Autorka uważa, że została wprowadzona w błąd. Pozew może osiągnąć status "class-action", w którym autor pozwu występuje w imieniu wszystkich poszkodowanych mieszkańców USA.

Gigant z Redmond broni się i tłumaczy, że prowadził akcję edukacyjną na swoich stronach, a także wprowadził nalepkę "Premium Ready", aby dokładniej wskazać, do czego dany komputer "się nadaje". Najciekawszy jest fakt, że ową nalepkę "Vista Capable" źle zrozumiał także pracownik Microsoftu. Szef marketingu oznajmił, że naklejka oznacza, iż komputer "jest w stanie obsłużyć każdą wersję Windows Vista". Dopiero po konsultacjach i około 10 minutach poprawił swoją wypowiedź na "obsłuży Windows Vista"

Źródło: PCWorld


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
maciek16
opera
28 listopada 2007, 15:32
MS i vista to badziewie
czekam aż ktoś zrobi dystrybucję linuksa kompatybilną z windowsem ;) t.zn. bardzo podobną do Windowsa :) m.in. ten sam system plików, otwieranie się menu płyt itp.
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto