A A A

Microsoft odświeżył pakiet Office dla iOS-a

12 lutego 2020, 17:00
Posiadacze smartfonów Apple'a wreszcie doczekali się nowego interfejsu najważniejszych aplikacji.
Microsoft odświeżył pakiet Office dla iOS-a

Microsoft wykonał ważny gest w kierunku posiadaczy urządzeń z iOS-em. Firma zdecydowała się wreszcie przeprojektować wersję pakietu Office przeznaczoną dla tego systemu pod kątem wygody użytkowania i szybkości działania.

Interfejs w wersji na iOS-a od dawna nie był odświeżany i wyglądał po prostu przestarzale. W nowej wersji stał się on bardziej minimalistyczny, a program szybciej reaguje na polecenia użytkownika. Zmiany dotyczą aplikacji Word, Excel oraz PowerPoint i na razie są dostępne tylko dla testerów, co powinno wkrótce się zmienić.

Najwięcej nowości pojawiło się w pakiecie Office, który zyskał nową funkcję xlookup. To szybsza wersja narzędzia pozwalającego błyskawicznie wyszukiwać dane w komórkach i przełączać się między nimi zarówno w poziomie jak i w pionie. Microsoft umożliwił też wreszcie odpowiadanie na komentarze do arkuszy bez konieczności ich otwierania. Od teraz można zrobić to bezpośrednio z poziomu wiadomości e-mail i nie tracić czasu na otwieranie skoroszytu.

fot. Microsoft

 

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto