A A A

Microsoft oficjalnie zapowiedział Xboksa Series S

8 września 2020, 17:10
Oprócz nowego sprzętu poznaliśmy też cenę nowych konsol.
Microsoft oficjalnie zapowiedział Xboksa Series S

 

Microsoft wreszcie potwierdził przecieki

 

O Xbox Series S, tańszym i pozbawionym napędu odpowiedniku nowej konsoli Microsoftu, dowiedzieliśmy się kilka tygodni temu, gdy informację odnaleziono na opakowaniu kontrolera. W końcu firma zdecydowała się zaprezentować nowe urządzenie.

Dość oryginalny wizualnie sprzęt (białej obudowie towarzyszy czarna, okrągła pokrywa akumulatora) doczekał się już w sieci licznych przeróbek wizualnych. Microsoft deklaruje, że to najmniejsza konsola skonstruowana do tej pory przez firmę. Miejsce pozwoliło zaoszczędzić między innymi zrezygnowanie z napędu na płyty.

 

Mało miejsca, ale niedrogo

 

Sprzęt nie będzie miał oczywiście wydajności X, ale ostatecznie obietnica grania w 1440p i nawet 120 FPS-ach brzmi bardzo zachęcająco. Konsola będzie oczywiście obsługiwała ray tracing, a zakupione w sklepie Microsoftu gry zainstalujemy na dysku SSD NVMe, znanym również z wydajniejszej wersji konsoli. Jedynym problemem może być fakt, że w urządzeniu zmontowano jedynie 512-gigabajtowy dysk, choć z drugiej strony nowa technologia odczytu miała wpłynąć na rozmiar samych gier.

Najbardziej pozytywnym zaskoczeniem jest jednak cena platformy, wynosząca w Polsce 1350 złotych. Firma wciąż nie ujawniła natomiast ceny wydajniejszego Xboksa. Biorąc jednak pod uwagę większy dysk i napęd oraz różnicę mocy obu urządzeń, ta powinna oscylować w okolicach 2300–2500 zł.

fot. Microsoft


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Firefox 82 do wzięcia
21 października 2020
Fundacja Mozilla przygotowała kolejną wersję swojej przeglądarki WWW.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto