A A A

Microsoft ostatecznie blokuje Flasha

19 lutego 2021, 09:00
Koncern z Redmond rozsyła specjalną poprawkę do systemu Windows 10.
Microsoft ostatecznie blokuje Flasha

Tym razem przymusowo

W październiku ubiegłego roku Microsoft udostępnił opcjonalną poprawkę do systemu Windows 10. Łatka oznaczona symbolem KB4577586 pozwalała usunąć Flash Playera wszystkim tym, którzy chcieli to zrobić.

Pakiet przygotowano głównie z myślą o administratorach sieci firmowych – pozwalał on pozbyć się oprogramowania, którego obsługa, zgodnie z zapowiedzą firmy Adobe, miała być zakończona 31 grudnia 2020 roku.

 

I tak by nie działało

Użytkownicy systemu Windows 10 zaczęli informować w tym tygodniu, że poprawka KB4577586 została zainstalowana na ich komputerach bez pytania o zgodę – znalazła się bowiem na liście łat obowiązkowych.

Sam fakt zainstalowania KB4577586 nie ma już obecnie większego znaczenia. Firma Adobe wmontowała do Flash Playera wyłącznik czasowy, który sprawił, że aplikacja przestała działać 12 stycznia bieżącego roku. Skutki tego odczuła boleśnie m.in. kolej w Chinach.

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto