A A A

Microsoft ostatecznie zablokuje Flasha

5 maja 2021, 10:00
Opcjonalna poprawka do systemu Windows będzie niebawem obowiązkowa.
Microsoft ostatecznie zablokuje Flasha

Tym razem na amen

Czerwcowa i lipcowa aktualizacja zabezpieczeń Microsoftu będzie blokować Flasha we wszystkich wariantach systemu Windows 10 – poinformowano w firmowym blogu.

 

Miało nie być, ale jest

Firma Adobe ostatecznie porzuciła obsługę technologii Flash 31 grudnia 2020 roku; od tego momentu nie są dostarczane aktualizacje zabezpieczające Flash Playera, a zatem aplikacja może zagrażać użytkownikom komputerów.

Microsoft już w październiku ubiegłego roku opublikował aktualizację KB4577586, która usuwała program Adobe Flash Player z systemu Windows. Miała ona jednak status poprawki opcjonalnej i, jak się okazuje, wcale nie była powszechnie instalowana.

Teraz koncern z Redmond przygotowuje się do wydania dwóch kolejnych aktualizacji swojego OS-a. Pierwsza z nich, zaplanowana na czerwiec, będzie zawierała poprawkę KB4577586 – tym razem ma ona już status obowiązkowej i usunie Flash Playera z platform Windows 10 w wersji 1809 i nowszych. Będzie ona również pojawiać się w każdej kolejnej aktualizacji zbiorczej – informują przedstawiciele Microsoftu.

W lipcu ukaże się następny zestaw łat, również zawierający KB4577586. W jego przypadku Flash Player zniknie z systemów Windows 10 w wersjach 1507 i 1607.

fot Adobe


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto