A A A

Microsoft patentuje hełm i okulary dla graczy

21 marca 2012, 11:58
Microsoft patentuje hełm i okulary dla graczy

Microsoft ma ciekawy pomysł na rozwój branży gier wideo. Czy opatentowane właśnie przez giganta z Redmond projekty mu w tym pomogą?

Jakiś czas temu firma Google zaprezentowała pracujące pod kontrolą Androida okulary z interaktywnym interfejsem. Dzięki szeregowi sensorów, kamerze oraz HUD-owi być może będą one stanowiły dodatkowe wyposażenie gadżeciarza przyszłości. Nieco inne podejście preferuje Microsoft, który interaktywne gogle tworzy z myślą o graczach.

Gigant z Redmond opatentował dwa podobne koncepty: okulary oraz hełm z zaszczepionym wprost ze smartfonów interfejsem użytkownika. Według danych serwisu Patent Bolt, na soczewkach wyświetlane będą jednocześnie dwa różne obrazy, co powodować będzie wrażenie stereoskopii. Ludzkie oko nie jest w stanie rozpoznać przedmiotów znajdujących się w niewielkiej odległości, na co Microsoft także ma lekarstwo pod postacią autorskiej technologii. Dzięki niej obrazy będą tak rozlokowane przestrzennie, by sprawiać wrażenie umieszczonych dalej niż w rzeczywistości. W okularach i hełmie wykorzystane zostaną wiązki lasera, które podobnie jak w projektorze, będą wyświetlały przeskalowane obrazy.

Opisane projekty Microsoftu nie zostaną wykorzystane jedynie w przypadku obsługi gier wideo przyszłości z dostępem do poszerzonej rzeczywistości. Szkielet urządzeń ma być przezroczysty, co umożliwi użytkownikowi świadome postrzeganie świata dokoła oraz ewentualne zbieranie danych o nich. Być może gigant z Redmond wykorzysta jedno z opatentowanych rozwiązań w celu stworzenia innowacyjnego kontrolera do jednej z przyszłych generacji konsoli Xbox.


Marcin Powęska
marcin.poweska@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto