A A A

Microsoft planuje większe zmiany w wyglądzie Windowsa 10

5 stycznia 2021, 16:45
Nowe ogłoszenie o pracę wskazuje na to, że wygląd OS-a zostanie odświeżony.
Microsoft planuje większe zmiany w wyglądzie Windowsa 10

Praca szuka człowieka

Pierwszym zwiastunem zmian wizualnych w Windowsie 10 jest ogłoszenie, jakie opublikował Microsoft na swojej stronie WWW. Firma poszukuje inżyniera oprogramowania do zespołu Windows Core User Experiences, który miałby zająć się „wizualnym odmłodzeniem systemu Windows". Przedsiębiorstwo reklamuje akcję przeprojektowania systemu hasłem „Windows powrócił”.

 

Plan długoterminowy

Microsoft początkowo wprost napisał w ogłoszeniu, że chodzi o opracowanie szeroko zakrojonych zmian wizualnych w systemie. Teść została jednak zmodyfikowana tuż po tym, jak informacja rozeszła się w internecie – prawdopodobnie autor ogłoszenia zdradził więcej, niż koncern zamierzał przekazać. Projekt raczej nie zostanie ukończony zbyt szybko (prawdopodobnie poczekamy jeszcze rok), a wcześniej możemy spodziewać się odświeżenia interfejsu użytkownika. Informacje na ten temat pojawiły się już w październiku 2020 roku.

Po zmianach zobaczymy nowe menu Start, eksplorator plików, nowe suwaki i przyciski. Rozwinięty zostanie też tryb tabletu, a przełączanie między ustawieniami ma być szybsze. Dalszym etapem ma być jednolite wzornictwo wszystkich elementów. Obecnie system wciąż wykorzystuje wiele rozwiązań wizualnych z poprzednich edycji.

fot. Microsoft


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto