A A A

Microsoft pracuje nad modelem składanego smartfona

3 października 2019, 14:50
W odróżnieniu od konkurencji gigant z Redmond zrezygnował z pojedynczego elastycznego ekranu na rzecz dwóch osobnych.
Microsoft pracuje nad modelem składanego smartfona

Wczoraj (2 października br.) w Nowym Jorku odbyła się konferencja Microsoftu, na której producent pokazał nowe urządzenia z serii Surface. Surface Duo to kolejny składany model smartfonu po modelach: Motorola Razr i Samsung Galaxy Fold. W odróżnieniu od konkurencji gigant z Redmond zrezygnował z pojedynczego elastycznego ekranu na rzecz dwóch osobnych.

Dzięki zamontowaniu zawiasów pozwalających na obrót o 360 stopni z Surface Duo można korzystać w podobny sposóbjak w przypadku zwykłego telefonu, a rozkładać go wtedy, gdy zabraknie nam powierzchni roboczej. Każdy z wyświetlaczy nowego gadżetu ma przekątną 5,6 cala. Sprzęt współpracuje z rysikiem. Został wyposażony w procesor Snapdragon 855.

Podczas tworzenia urządzenia inspirowano się dawnym Surface Neo, tyle że Windowsa zastąpiono Androidem. To duża zmiana w podejściu producenta, wynikająca z tego, że mobilny Windows nie zrobił wielkiej kariery. Microsoft uzyskał już certyfikację Google'a.

Na oficjalny debiut telefonu poczekamy do początku lata 2020 roku. Pomimo oficjalnej zapowiedzi urządzenia producent nie zamierza działać w pośpiechu. Patrząc na problemy, jakie ze składanym smarfonem miał Samsung, spokój wydaje się najlepszym doradcą.

fot. Microsoft

 

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
6G według Samsunga
16 lipca 2020
Koreański producent elektroniki ma własną wizję sieci łączności kolejnej generacji.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto