A A A

Microsoft pracuje nad modelem składanego smartfona

3 października 2019, 14:50
W odróżnieniu od konkurencji gigant z Redmond zrezygnował z pojedynczego elastycznego ekranu na rzecz dwóch osobnych.
Microsoft pracuje nad modelem składanego smartfona

Wczoraj (2 października br.) w Nowym Jorku odbyła się konferencja Microsoftu, na której producent pokazał nowe urządzenia z serii Surface. Surface Duo to kolejny składany model smartfonu po modelach: Motorola Razr i Samsung Galaxy Fold. W odróżnieniu od konkurencji gigant z Redmond zrezygnował z pojedynczego elastycznego ekranu na rzecz dwóch osobnych.

Dzięki zamontowaniu zawiasów pozwalających na obrót o 360 stopni z Surface Duo można korzystać w podobny sposóbjak w przypadku zwykłego telefonu, a rozkładać go wtedy, gdy zabraknie nam powierzchni roboczej. Każdy z wyświetlaczy nowego gadżetu ma przekątną 5,6 cala. Sprzęt współpracuje z rysikiem. Został wyposażony w procesor Snapdragon 855.

Podczas tworzenia urządzenia inspirowano się dawnym Surface Neo, tyle że Windowsa zastąpiono Androidem. To duża zmiana w podejściu producenta, wynikająca z tego, że mobilny Windows nie zrobił wielkiej kariery. Microsoft uzyskał już certyfikację Google'a.

Na oficjalny debiut telefonu poczekamy do początku lata 2020 roku. Pomimo oficjalnej zapowiedzi urządzenia producent nie zamierza działać w pośpiechu. Patrząc na problemy, jakie ze składanym smarfonem miał Samsung, spokój wydaje się najlepszym doradcą.

fot. Microsoft

 

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Japończycy planują Społeczeństwo 5.0
15 października 2019
Od 4 lat Japończycy pracują nad tym, by znacząco usprawnić funkcjonowanie społeczeństwa za pomocą technologii. Jutro w Tokio rozpoczyna...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto