A A A

Microsoft prosi o radę

29 kwietnia 2021, 07:30
Gigant z Redmond pyta użytkowników o to, jaka czcionka powinna być używana domyślnie w pakiecie Office.
Microsoft prosi o radę

Czym zastąpić Calibri?

„Calibri jest domyślną czcionką we wszystkich programach firmy Microsoft od 2007 roku, kiedy to zastąpiła font Times New Roman w pakiecie Microsoft Office. Dobrze nam wszystkim służy, ale uważamy, że nadszedł czas na zmiany" – piszą pracownicy zespołu Microsoft Design w oficjalnym blogu.

 

Pięciu pretendentów

Koncern z Redmond zamówił wzory nowych czcionek - jeden spośród tych krojów zastąpi Calibri i stanie się fontem domyślnym pakietu Office. Teraz Microsoft zaprasza użytkowników do podzielenia się opinią na temat propozycji przedstawionych przez typografów.

Wszystkie zamówione czcionki są bezszeryfowe. Zaproponowane fonty – Bierstadt, Grandview, Seaford, Skeena i Tenorite – różnią się natomiast stylem. W blogu Microsoftu możemy przeczytać wypowiedzi projektantów, którzy wyjaśniają, dlaczego właśnie tak, a nie inaczej wyglądają ich dzieła.

Tylko jeden krój stanie się domyślnym, ale pozostałe cztery również wzbogacą zestaw używany w programach z rodziny MS 365. Już obecnie cała piątka jest dostępna w chmurze Microsoftu.

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto