A A A

Microsoft przechodzi na TomToma

2 czerwca 2020, 08:10
TomTom staje się podstawowym dostawcą danych mapowych dla usług Microsoftu.
Microsoft przechodzi na TomToma

Zmienia się dostawca danych dla usług Bing Maps i Azure Maps.

O tym, że holenderskie przedsiębiorstwo będzie podstawowym dostawcą danych mapowych i informacji na temat ruchu drogowego w usługach chmurowych Microsoftu, wiadomo od lutego ubiegłego roku. Na mocy podpisanego wówczas porozumienia TomTom miał z kolei wybrać Azure jako preferowaną usługe chmurową.

 

Rozpoczynamy przesiadkę

Wczoraj, 1 czerwca, przedstawiciele Microsoftu poinformowali, że zaczął się właśnie proces przenoszenia danych mapowych oraz informacji o ruchu drogowym dla usług Bing i Azure. Zmiana ma dotyczyć niemal całego świata; wyjątkami są Japonia, Chiny i Korea Południowa. Migrację rozpoczęto od danych dla kont w wersjach Basic i Free. Cała operacja zakończy się w sierpniu br., gdy zostaną przeniesione informacje udostępniane użytkownikom kont Enterprise.

Microsoft zaznacza, że wszystkie aplikacje mapowe korzystające z dotychczasowego interfejsu API Bing Maps będą nadal działać normalnie. Ewentualne problemy mogą się pojawić w przypadku użytkowników starszych wersji systemu Windows 10 (wydanych przed Windows 10 v1703).

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto