A A A

Microsoft przegrywa sprawę o patenty z firmą i4i

6 kwietnia 2010, 13:35
Microsoft przegrywa sprawę o patenty z firmą i4i

Sąd federalny nie przychylił się do wniosku Microsoftu o ponowne wszczęcie procesu ws. sporu, w którym uczestniczył koncern z Redmond, oraz kanadyjska firma i4i.

Przypominamy, że sprawa dotyczy spornej kwestii między Microsoftem i kanadyjską firmą i4i. Kanadyjczycy oskarżyli koncern o naruszenie patentu, który polegał na niestandardowym wykorzystaniu kodu XML. Chodziło o funkcję Worda, która umożliwia otwieranie plików zawierających kod XML (format DOCX, DOCM i XML).

Zgodnie z wyrokiem sądu, gigant z Redmond musiał zapłacić 290 milionów dolarów odszkodowania i zaprzestać sprzedaży Worda 2003, 2007 oraz Office'a 2007.

Microsoft odwoływał się od wyroku i złożył wniosek o ponowne wszczęcie procesu, ale sąd uznał, że nie ma podstaw ku temu.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto