A A A

Microsoft przygotowuje program Office w formie apki

6 listopada 2019, 13:50
Word, PowerPoint i Excel będą połączone w jedną aplikację dostępną dla użytkowników iOS-a i Androida.
Microsoft przygotowuje program Office w formie apki

Microsoft zapowiedział wersję Office'a na urządzenia mobilne, która łączyć będzie funkcje kilku czołowych programów niezbędnych do prac biurowych. Aplikacja ma ponadto umożliwiać użytkownikom skanowanie dokumentów i robienie notatek. Na ekranie głównym wyświetlać się będą wszystkie ostatnio tworzone teksty lub prezentacje, rekomendowane dokumenty czy ostatnio zapisane notatki. Wystarczy kliknąć wybrany dokument, aby móc go edytować bezpośrednio w aplikacji.

Widniejący w aplikacji „plusik" pozwala użytkownikom na szybkie wykonanie trzech czynności: utworzenie nowej notatki, zeskanowanie dokumentu, który następnie zostanie odpowiednio przekonwertowany – jako tabela Excel, tekst Word lub obrazek w PowerPoincie – oraz utworzenie wizytówki. Ponadto za pomocą apki Office będzie można wykonywać czynności, które dotychczas wymagały użycia innych programów: skanować kody QR i przygotowywać dokumenty w formacie PDF.

Można dopisać się do listy, by pobrać wersję poglądową aplikacji na iOS-a oraz Androida. Na razie program nie działa na urządzeniach typu iPad.


fot. William Iven – Pixabay

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto