A A A

Microsoft przygotowuje swoją wersję Siri

14 września 2013, 08:27
Microsoft przygotowuje swoją wersję Siri

Gigant z Redmond chce mieć swój odpowiednik Siri z iOS i Google Now z Androida - donosi serwis WPCentral.

Jeszcze w lipcu szef wyszukiwarki Bing, Stefan Weitz, miał powiedzieć podczas wywiadu z serwisem CNET, że Microsoft pracuje nad swoim odpowiednikiem Siri autorstwa Apple i Google Now stworzonym przez Google. Cortana, w oparciu o informacje z przeglądarki oraz dedykowane skrypty sztucznej inteligencji, ma być naszym "doradcą" - pomoże nam znaleźć restauracje, odszuka najbliższy przystanek autobusowy, przypomni o spotkaniach i tak dalej. Podobnie jak Siri i Google Now.

Cortana - bohaterka serii gier "Halo". Hologram posiadający sztuczną inteligencję.

Różnica - tak przynajmniej obiecuje Microsoft - ma polegać na fakcie, że Cortana bije na głowę Siri oraz Google Now pod kątem zarówno bazy informacji, z jakiej może korzystać, jak i zdolności rozpoznania mowy oraz samych algorytmów SI (sztucznej inteligencji). Cortana miałaby pojawić się wraz z Windows Phone 8.1 - aktualizacją dla nowego systemu mobilnego Microsoft.


Łukasz Kujawa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności




Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto