A A A

Microsoft przypomina o zakończeniu wsparcia dla Windowsa 7

24 października 2019, 17:35
Komunikat o zakończeniu wsparcia dla systemu trafił także do wersji korporacyjnej Windowsa. Klienci firmowi będą mogli jednak wykupić dodatkowe trzy lata dostępu do poprawek bezpieczeństwa.
Microsoft przypomina o zakończeniu wsparcia dla Windowsa 7

Microsoft wkrótce zakończy wsparcie dla Windowsa 7. Firma już kilka miesięcy temu wydała komunikaty informujące o tym fakcie użytkowników systemu. Tyle że do tej pory pojawiały się one we wszystkich wersjach z wyjątkiem wersji Professional. Teraz komunikat ukazuje się również posiadaczom licencji korporacyjnej.

Wsparcie dla „siódemki" wygaśnie 14 stycznia 2020 roku. Po tym terminie system nie otrzyma już kolejnych aktualizacji. Gigant sugeruje klientom firmowym, by przesiedli się na nowszą wersję okienek. Mowa tu jednak wyłącznie o łatkach poprawiających wydajność i dodających nowe funkcje, bo zabezpieczenia będą odświeżane jeszcze przez trzy lata. Ale nie za darmo. Taką usługę Microsoft wycenił na 50 dolarów za pierwszy rok, 100 dolarów za kolejny i 200 dolarów za ostatni.

Oczywiście jest to usługa opcjonalna i wciąż będzie można korzystać z Windowsa 7 bez dodatkowych opłat. Korporacja nie zapewni też wsparcia dla nowych aplikacji. Mimo wszystko „siódemka" powoli szykuje się do emerytury, a firma będzie przypominać o tym fakcie w cyklicznych komunikatach.

fot. Microsoft


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto