A A A

Microsoft przyznaje, że podsłuchiwał użytkowników konsoli Xbox One

23 sierpnia 2019, 13:40
Firma podsłuchiwała użytkowników konsoli Xbox One. Zdaniem pracowników wyłącznie celem poprawy jakości usług głosowych.
Microsoft przyznaje, że podsłuchiwał użytkowników konsoli Xbox One

Wygląda na to, że Microsoft narusza prywatność użytkowników konsoli Xbox One. O podsłuchiwaniu użytkowników mówiło się już w przypadku pecetowych aplikacji takich jak Skype czy asystent głosowy Cortana. Okazuje się, że Microsoft gromadził nagrania również za pomocą konsolowej wersji asystenta oraz kontrolera ruchowego Kinect.

O takim procederze pracownicy firmy mówią wprost w wywiadzie dla serwisu Vice. "Od dawna wiadomo, że zbieramy dane głosowe w celu ulepszenia usług głosowych i że są one czasami sprawdzane przez odpowiednie osoby" – tłumaczy rzecznik firmy.

Pracownicy giganta z Redmond przytoczyli też treść przykładowych rozmów. Wiele z nich miało być efektem przypadkowego wywołania aplikacji nagrywającej. Często trafiano również na rozmowy grających dzieci lub pochwały poszczególnych usług.

W odróżnieniu od firm Apple czy Google, które dopuściły się podobnych działań (i obiecały zaprzestania tego procederu), pracownicy Microsoftu uważają, że firma nie zrobiła niczego niewłaściwego. Dalej zamierza gromadzić nagrania. Z drugiej strony Cortana ma w najbliższym czasie zniknąć z Xboksa, a użytkownicy mają otrzymać narzędzie, które pozwoli im wyszukać i usunąć nagrane rozmowy.

fot. Microsoft


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto