A A A

Microsoft rapoczął beta testy swego antywirusa

24 czerwca 2009, 14:57
Producent Windowsów udostępnił wersję testową oprogramowania antywirusowego swego autorstwa - Microsoft Security Essentials. Producenci oprogramowania zabezpieczającego sceptycznie podchodzą do możliwości tej aplikacji.
Microsoft rapoczął beta testy swego antywirusa

Jak podaje BBC, z bety skorzystać będzie mogło jedynie 75 tys. chętnych z USA, Chin, Brazylii i Izraela, choć oczywiście spróbować pobrać oprogramowanie może każdy – należy udać się pod ten adres.

BBC przytacza opinie producentów oprogramowania zabezpieczającego na temat nowego dziecka Microsoftu. W oświadczeniu Symanteca przeczytać możemy, że pierwsze testy Microsoft Security Essentials wykazują jego niższą skuteczność niż innych aplikacji zabezpieczających typu freeware, nie mówiąc o programach płatnych. Natomiast J.R. Smith z firmy AVG porównał program Microsoftu do zaufanego lekarza rodzinnego, który pomóc może w najczęściej spotykanych chorobach, ale gdy pacjent zachoruje poważnie, musi udać się do specjalisty (w domyśle oprogramowanie firm od lat działających na polu zabezpieczeń).

Microsoft planuje opublikować ostateczną wersję antywirusa przed końcem roku. Aplikacja będzie darmowa i automatycznie aktualizowana prawdopodobnie przez Windows Update.

Źródło: BBC


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto