A A A

Microsoft rozmawia o przejęciu firmy Nuance

12 kwietnia 2021, 10:00
Dostawca technologii dla asystenta głosowego Siri może stać się własnością koncernu z Redmond.
Microsoft rozmawia o przejęciu firmy Nuance

AI na topie

Agencja Boomberg informuje, że Microsoft zamierza nabyć firmę Nuance Communications, specjalizującą się w systemach rozpoznawania mowy i sztucznej inteligencji.

 

Prawie rekordowe przejęcie

Technologia firmy Nuance została wykorzystana wcześniej przez Apple'a w asystencie głosowym Siri. Specjaliści od rozpoznawania mowy współpracowali z koncernem z Cupertino także nad platformą Business Chat.

Według Blomberga akcje Nuance Communications zostałyby wycenione na 56 dolarów za sztukę. Przejęcie firmy kosztowałoby Microsoft w takim przypadku około 16 miliardów dolarów. Transakcja byłaby drugą co do wielkości operacją wykupienia zewnętrznego przedsiębiorstwa przez koncern z Redmond (najdroższe okazało się nabycie platformy LinkedIn w 2016 roku – Microsoft wydał na nią 24 miliardów dolarów).

W ciągu kilku ostatnich lat Microsoft utworzył tysiące stanowisk pracy związanych ze sztuczną inteligencją i opracował narzędzia służące do pisania aplikacji, które rozumieją i tłumaczą mowę oraz rozpoznają obrazy.

fot. Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto