A A A

Microsoft wesprze dystrybucję szczepionek na Covid-19

14 grudnia 2020, 12:00
Firma będzie pomagać w zarządzaniu transportem specyfiku.
Microsoft wesprze dystrybucję szczepionek na Covid-19

Sprawna współpraca

Przed weekendem Microsoft poinformował w oficjalnym blogu, że pomoże w dystrybucji szczepionek na koronawirusa, wyprodukowanych przez koncerny farmaceutyczne. W niektórych państwach, takich jak Wielka Brytania, już rozpoczęło się masowe szczepienie mieszkańców.

 

Skomplikowana operacja

Ponieważ jednak akcja podawania szczepionki jest masowa, wywołuje wiele problemów związanych z logistyką. By sprawę nieco ułatwić, Microsoft pochwalił się nawiązaniem współpracy z rządami i produkującymi szczepionkę firmami. Gigant z Redmond oferuje przede wszystkim pomoc informatyczną. Technologie koncernu mają ułatwić rejestrację zaszczepionych pacjentów, monitorować docieranie specyfiku do odpowiednich rejonów oraz planowanie całej operacji.

 

Logistyka i komunikacja

Firma zapowiada też ułatwienie komunikacji za pomocą nowych funkcji platformy Teams i wykorzystanie sztucznej inteligencji do przygotowywania oceny zapotrzebowania na specyfik w poszczególnych regionach. Ułatwi też analizę związaną z wpływem szczepionki na wygasanie pandemii. Firma zaoferuje ponadto miejsce do przechowywania danych w chmurze.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Studencki Festiwal Informatyczny
13 kwietnia 2021
Kolejna, szesnasta edycja konferencji poświęconej informatyce i nowoczesnym technologiom rozpocznie się 15 kwietnia.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto