A A A

Microsoft xCloud już wkrótce zadebiutuje na Smart TV

11 czerwca 2021, 14:40
Firma ma pomysł, w jaki sposób upowszechnić granie w chmurze.
Microsoft xCloud już wkrótce zadebiutuje na Smart TV

Xbox w każdym smart telewizorze

Microsoft zapowiedział, że pracuje nad nową aplikacją, która umożliwi uruchamianie gier z Xboksa na dowolnym inteligentnym telewizorze. Użytkownik nie będzie musiał przy tym mieć konsoli ani peceta – aplikację zainstalujemy z poziomu cyfrowych sklepów. Gigant z Redmond zaprosił do współpracy najważniejszych producentów telewizorów i zależy mu na jak największej dostępności usługi. Jedynym kosztem ponoszonym przez użytkownika będzie abonament i cena zakupu kontrolera.

 

I nie tylko smart...

Na aplikacji się jednak nie skończy. W planach jest też zewnętrzny odbiornik, który będzie pełnił tę funkcję, zastępując środowisko Smart TV. Narzędzie przyda się wszystkim właścicielom starszych telewizorów, a także osobom chcącym pograć na zwykłym monitorze, nie umożliwiającym instalacji dodatkowego oprogramowania.

Informacje na ten temat pochodzą od Liz Hamren, szefowej działu gier Microsoftu. Wygląd urządzenia i data jego premiery pozostają jednak na razie tajemnicą. Całkiem prawdopodobne, że więcej na ten temat dowiemy się już w weekend. Na 13 czerwca, godzinę 19.00 czasu polskiego zaplanowana jest konferencja firmy na targach E3. Spekuluje się, że Xbox TV będzie jednym z głównych tematów pokazu.

fot. Microsoft


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto