A A A

Microsoft xCloud już wkrótce zadebiutuje na Smart TV

11 czerwca 2021, 14:40
Firma ma pomysł, w jaki sposób upowszechnić granie w chmurze.
Microsoft xCloud już wkrótce zadebiutuje na Smart TV

Xbox w każdym smart telewizorze

Microsoft zapowiedział, że pracuje nad nową aplikacją, która umożliwi uruchamianie gier z Xboksa na dowolnym inteligentnym telewizorze. Użytkownik nie będzie musiał przy tym mieć konsoli ani peceta – aplikację zainstalujemy z poziomu cyfrowych sklepów. Gigant z Redmond zaprosił do współpracy najważniejszych producentów telewizorów i zależy mu na jak największej dostępności usługi. Jedynym kosztem ponoszonym przez użytkownika będzie abonament i cena zakupu kontrolera.

 

I nie tylko smart...

Na aplikacji się jednak nie skończy. W planach jest też zewnętrzny odbiornik, który będzie pełnił tę funkcję, zastępując środowisko Smart TV. Narzędzie przyda się wszystkim właścicielom starszych telewizorów, a także osobom chcącym pograć na zwykłym monitorze, nie umożliwiającym instalacji dodatkowego oprogramowania.

Informacje na ten temat pochodzą od Liz Hamren, szefowej działu gier Microsoftu. Wygląd urządzenia i data jego premiery pozostają jednak na razie tajemnicą. Całkiem prawdopodobne, że więcej na ten temat dowiemy się już w weekend. Na 13 czerwca, godzinę 19.00 czasu polskiego zaplanowana jest konferencja firmy na targach E3. Spekuluje się, że Xbox TV będzie jednym z głównych tematów pokazu.

fot. Microsoft


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościNa antypodach będą fedrować po nowemu
23 października 2021
Raport Senatu Australii zwraca uwagę, że należy wprowadzić nowe przepisy dla górników aktywów cyfrowych, zawierające zniżki podatkowe.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto