A A A

Microsoft zabiera głos w sprawie Opery

17 grudnia 2007, 15:14
Microsoft zabiera głos w sprawie Opery

Kilka dni temu norweska firma zwróciła się do Komisji Europejskiej, aby nakazała Microsoftowi usunięcie Internet Explorera z systemu Windows bądź preinstalowanie różnych przeglądarek. Opera sugeruje, że w takim przypadku użytkownik miałby wybór. Microsoft odpowiada...

Wierzymy, że dołączanie przeglądarki internetowej do systemu operacyjnego leży w interesie użytkowników – można się dowiedzieć z oficjalnego komunikatu Microsoftu. Użytkownicy oraz producenci komputerów mają pełną swobodę w wyborze przeglądarki. Internet Explorer jest integralną częścią Windows już od ponad dekady. Przeglądarka obsługuje dużą liczbę standardów sieciowych – przekonuje gigant z Redmond.

Przypomnijmy, że Opera jest programem darmowym, a producent zarabia podobnie jak Firefox - dzięki umowom podpisanym z firmami, do których docierają użytkownicy używający wbudowanego w aplikację paska wyszukiwania.

Źródło: Microsoft, Opera, Gazeta


Paweł Bijata
Ocena:
Oceń:
Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
RSS
opera
1 stycznia 2008, 18:11
opera z win
>Tomson pisał: >haha jeszcze dojdzie do tego że opera będzie z Windowsem tak jak Firefox z Linuxem ;p To firefox jest z linuksem? Po instalacji Linuxa Firefoxa nie miałem. Musiałem sobie osobno doinstalować. PS Sorki, że 2 komentarze pod sobą ale nie ma opcji "edytuj"
zgłoś do moderacji »
avatar
RSS
opera
1 stycznia 2008, 18:01
wiele przegladarek
> preinstalowanie kolejnej przegladarki pogorszy wydajnosc systemu juz na starcie Ja mam na kompie zainstalowane 5 przeglądarek i nie widzę różnicy w wydajności systemu (ani na starcie ani w czasie pracy) w porównaniu do tego co było jak miałem jedną przeglądarkę. Przecież sama obecność przeglądarki na dysku nie sprawia, że system spowalnia, a dopiero załadowania konkretnego programu do pamięci. To tak samo jakbyś powiedział, że że mając dużo filmów na dysku wydajność systemu spada.
zgłoś do moderacji »
Tomson
Tomson
opera
17 grudnia 2007, 22:10
taa i co jeszcze
haha jeszcze dojdzie do tego że opera będzie z Windowsem tak jak Firefox z Linuxem ;p
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności


Efektowna obudowa na pilota
17 czerwca 2019
Wydajne podzespoły wymagają porządnej oprawy. Genesis Irid 400 RGB to nowy model obudowy, który może przypaść do gustu miłośnikom...


Monitor graficzny BenQ PD2720U
17 czerwca 2019
BenQ wprowadza na polski rynek nowy monitor graficzny z serii Pro Designer – model PD2720U. Zaprojektowano go z myślą o pracy kreatywnej czyli...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto