A A A

Microsoft zabiera głos w sprawie Opery

17 grudnia 2007, 15:14
Microsoft zabiera głos w sprawie Opery

Kilka dni temu norweska firma zwróciła się do Komisji Europejskiej, aby nakazała Microsoftowi usunięcie Internet Explorera z systemu Windows bądź preinstalowanie różnych przeglądarek. Opera sugeruje, że w takim przypadku użytkownik miałby wybór. Microsoft odpowiada...

Wierzymy, że dołączanie przeglądarki internetowej do systemu operacyjnego leży w interesie użytkowników – można się dowiedzieć z oficjalnego komunikatu Microsoftu. Użytkownicy oraz producenci komputerów mają pełną swobodę w wyborze przeglądarki. Internet Explorer jest integralną częścią Windows już od ponad dekady. Przeglądarka obsługuje dużą liczbę standardów sieciowych – przekonuje gigant z Redmond.

Przypomnijmy, że Opera jest programem darmowym, a producent zarabia podobnie jak Firefox - dzięki umowom podpisanym z firmami, do których docierają użytkownicy używający wbudowanego w aplikację paska wyszukiwania.

Źródło: Microsoft, Opera, Gazeta


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
RSS
opera
1 stycznia 2008, 18:11
opera z win
>Tomson pisał: >haha jeszcze dojdzie do tego że opera będzie z Windowsem tak jak Firefox z Linuxem ;p To firefox jest z linuksem? Po instalacji Linuxa Firefoxa nie miałem. Musiałem sobie osobno doinstalować. PS Sorki, że 2 komentarze pod sobą ale nie ma opcji "edytuj"
zgłoś do moderacji »
avatar
RSS
opera
1 stycznia 2008, 18:01
wiele przegladarek
> preinstalowanie kolejnej przegladarki pogorszy wydajnosc systemu juz na starcie Ja mam na kompie zainstalowane 5 przeglądarek i nie widzę różnicy w wydajności systemu (ani na starcie ani w czasie pracy) w porównaniu do tego co było jak miałem jedną przeglądarkę. Przecież sama obecność przeglądarki na dysku nie sprawia, że system spowalnia, a dopiero załadowania konkretnego programu do pamięci. To tak samo jakbyś powiedział, że że mając dużo filmów na dysku wydajność systemu spada.
zgłoś do moderacji »
Tomson
Tomson
opera
17 grudnia 2007, 22:10
taa i co jeszcze
haha jeszcze dojdzie do tego że opera będzie z Windowsem tak jak Firefox z Linuxem ;p
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto