A A A

Microsoft zainwestuje miliard dolarów w Polsce

8 maja 2020, 11:45
Firma chce wspomóc transformację cyfrową i upowszechnić chmurę.
Microsoft zainwestuje miliard dolarów w Polsce

Microsoft przedstawił plan inwestycji, który wdroży nad Wisłą.

Koncern planuje w Polsce inwestycję o wartości miliarda dolarów. Pieniądze mają być przeznaczone na rozwój tzw. Polskiej Doliny Cyfrowej. Plan zakłada otwarcie u nas nowego regionu data center, która będzie współpracować z globalną infrastrukturą chmury obliczeniowej.

 

Strategiczne porozumienie

Koncern podpisał strategiczne porozumienie z Operatorem Chmury Krajowej. Dotyczy ono zarówno podnoszenia kwalifikacji, jak i dostępu do rozwiązań chmurowych oraz ich wykorzystania przez polskie instytucje publiczne i przedsiębiorstwa z kluczowych sektorów rynków.

 

Rozwój pracowników

Microsoft postawił sobie za cel rozwinięcie kompetencji ok. 150 tys. pracowników, specjalistów IT, nauczycieli oraz studentów. Planowane są szkolenia, warsztaty, programy e-learningowe czy hakatony dotyczące przetwarzania w chmurze, big data czy internetu rzeczy.

Tym samym polski region data center dołącza do 59 regionów (140 krajów), w których dostępna jest usługa Microsoft Azure.

fot. Microsoft


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nowe funkcje Teams
9 lipca 2020
Użytkownicy wkrótce będą mogli skorzystać z wielu udoskonaleń platformy komunikacyjnej.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto