A A A

Microsoft zainwestuje miliard dolarów w Polsce

8 maja 2020, 11:45
Firma chce wspomóc transformację cyfrową i upowszechnić chmurę.
Microsoft zainwestuje miliard dolarów w Polsce

Microsoft przedstawił plan inwestycji, który wdroży nad Wisłą.

Koncern planuje w Polsce inwestycję o wartości miliarda dolarów. Pieniądze mają być przeznaczone na rozwój tzw. Polskiej Doliny Cyfrowej. Plan zakłada otwarcie u nas nowego regionu data center, która będzie współpracować z globalną infrastrukturą chmury obliczeniowej.

 

Strategiczne porozumienie

Koncern podpisał strategiczne porozumienie z Operatorem Chmury Krajowej. Dotyczy ono zarówno podnoszenia kwalifikacji, jak i dostępu do rozwiązań chmurowych oraz ich wykorzystania przez polskie instytucje publiczne i przedsiębiorstwa z kluczowych sektorów rynków.

 

Rozwój pracowników

Microsoft postawił sobie za cel rozwinięcie kompetencji ok. 150 tys. pracowników, specjalistów IT, nauczycieli oraz studentów. Planowane są szkolenia, warsztaty, programy e-learningowe czy hakatony dotyczące przetwarzania w chmurze, big data czy internetu rzeczy.

Tym samym polski region data center dołącza do 59 regionów (140 krajów), w których dostępna jest usługa Microsoft Azure.

fot. Microsoft


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto