A A A

Microsoft zamknie swoje punkty sprzedaży

29 czerwca 2020, 15:40
Gigant z Redmond utrzymywał niewielką sieć sklepów, a i one zostaną zamknięte. Poza czterema wybrańcami.
Microsoft zamknie swoje punkty sprzedaży

Microsoft Stores

Swoich sklepów firmowych Microsoft ma zaledwie ok. 80, z czego ponad 70 w samych tylko Stanach Zjednoczonych. Tworzenie ich sieci zaczęło się w 2009 r. i już wtedy spotkało się z mieszanymi reakcjami. Koncernowi zarzucano, że skopiował pomysł Apple'a. Prawdziwe problemy jednak pojawiły się później – w punktach sprzedaży po prostu nie było zbyt wielu klientów.

Problemy związane z prowadzeniem sieci sklepów, szczególnie w obecnej sytuacji na świecie, w końcu doprowadziły do podjęcia decyzji o ich zamknięciu. Wiceprezes działu Microsoftu ds. rozwoju sieci Brad Pote poinformował o tym w komunikacie na platformie LinkedIn.

 

Nowy rozdział

W swoim oświadczeniu Brad Pote podkreślił, że to przemyślana decyzja i że Microsoft zaczyna pewien nowy rozdział w swojej historii. Związany z tym plan biznesowy obejmuje bardzo duże zmiany w sprzedaży. Personel, który straci pracę w związku z likwidacją sklepów, ma zostać zatrudniony na innych stanowiskach w firmie.

Nowy etap w działalności Microsoftu uwzględnia utrzymanie tylko czterech stacjonarnych punktów sprzedaży: w Londynie, Nowym Jorku, Redmond i Sydney. Ulegną one jednak modernizacji. W planach jest zmiana wizualna i modyfikacja nazwy. Punkty sprzedaży będą się nazywać Microsoft Experience Center, a nie Microsoft Store.

Cała reszta sekcji sprzedażowej zostanie przeniesiona do internetu, gdzie ma powstać potężny wirtualny sklep. To właśnie tu mają znaleźć zatrudnienie dotychczasowi pracownicy punktów sprzedaży.

fot. Wikimedia


Paula Jeziorska
Tagi: microsoft
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto