A A A

Microsoft zapłaci 105 mln dolarów odszkodowania?

18 marca 2010, 12:22
Microsoft zapłaci 105 mln dolarów odszkodowania?

Microsoft musi zapłacić 105 mln dolarów odszkodowania za celowe naruszenie patentów firmy VirnetX - orzekła ława przysięgłych w sądzie federalnym w Tyler.

Z decyzją, którą podjęli przysięgli musi się jeszcze zgodzić sędzia, ale Microsoft już teraz zapowiedział, że od wyroku i tak się odwoła.

W całym sporze chodzi o protokół sieciowy, który odpowiadał za obsługę bezpiecznych połączeń. Ponadto Microsoft bezprawnie wykorzystał metodę bezpiecznej komunikacji w wirtualnych sieciach prywatnych. Owe pateny miały być użyte przez koncern z Redmond w MS Office Communicatorze.

Microsoft odpiera zarzuty i twierdzi, że firma VirnetX swój majątek opiera właśnie na procesach, dzięki którym gromadzi miliony dolarów z tytułu należnych odszkodowań.

VirnetX pozwał Microsoft w lutym 2007 roku. Przypominamy, że w maju 2009 roku Microsoft musiał zapłacić 200 mln dolarów za bezprawne wykorzystanie patentów firmy i4i.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościKolekcjonerskie NFT dla kinomanów
29 listopada 2021
Dystrybutor filmów AMC Networks oraz firma Sony Pictures zaoferują niewymienialne tokeny uczestnikom programu lojalnościowego.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto