A A A

Microsoft zapłaci 105 mln dolarów odszkodowania?

18 marca 2010, 12:22
Microsoft zapłaci 105 mln dolarów odszkodowania?

Microsoft musi zapłacić 105 mln dolarów odszkodowania za celowe naruszenie patentów firmy VirnetX - orzekła ława przysięgłych w sądzie federalnym w Tyler.

Z decyzją, którą podjęli przysięgli musi się jeszcze zgodzić sędzia, ale Microsoft już teraz zapowiedział, że od wyroku i tak się odwoła.

W całym sporze chodzi o protokół sieciowy, który odpowiadał za obsługę bezpiecznych połączeń. Ponadto Microsoft bezprawnie wykorzystał metodę bezpiecznej komunikacji w wirtualnych sieciach prywatnych. Owe pateny miały być użyte przez koncern z Redmond w MS Office Communicatorze.

Microsoft odpiera zarzuty i twierdzi, że firma VirnetX swój majątek opiera właśnie na procesach, dzięki którym gromadzi miliony dolarów z tytułu należnych odszkodowań.

VirnetX pozwał Microsoft w lutym 2007 roku. Przypominamy, że w maju 2009 roku Microsoft musiał zapłacić 200 mln dolarów za bezprawne wykorzystanie patentów firmy i4i.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto