A A A

Microsoft zgadza się z Apple w temacie Blu-ray

24 września 2010, 14:27
Microsoft zgadza się z Apple w temacie Blu-ray

W czerwcu jeden z czytelników serwisu Mac Rumors wysłał do Stevea Jobsa maila z pytaniem na temat obecności Blu-ray w komputerach Mac. Odpowiedź była jasna. Apple nie widzi przyszłości dla tej technologii - głównie przez dominację internetu. Okazuje się, że Microsoft ma podobny punkt widzenia.

Stephen McGill, odpowiedzialny za platformę XBOX w Wielkiej Brytanii, powiedział: "Blu-ray zostanie pominięte jako format [dystrybucji]. Ludzie przeszli z DVD na dystrybucję cyfrową i streaming”. Co stanowi identyczny punkt widzenia jak w przypadku Apple.

Okazuje się, że McGill oraz Jobs mają rację. Według Grupy NPD, liczba gier kupowanych poprzez cyfrowe kanały dystrybucji przekroczyła liczbę sprzedawanych nośników. W pierwszej połowie 2010 roku sprzedano ponad 11 milionów licencji za pośrednictwem internetu. W sklepach sprzedano natomiast niewiele ponad 8 milionów pudełek z nośnikami.

Foto: stock.xchng / mm904ut


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto