A A A

Microsoftowi spadła sprzedaż i dochody

24 kwietnia 2009, 12:53
Po raz pierwszy od 23 lat Microsoft zanotował kwartalny spadek sprzedaży swoich produktów. Jednocześnie koncernowi znacznie spadły dochody - aż o 32 procent.
Microsoftowi spadła sprzedaż i dochody

Dochody Microsoftu, które w pierwszym kwartale wyniosły 2,98 miliarda dolarów, pochodzą głównie ze sprzedaży systemów operacyjnych Windows, a także pakietów biurowych Office. Za spadkiem ich sprzedaży stoi znaczne zmniejszenie liczby nowo sprzedawanych komputerów. Przedstawiciele koncernu przewidują, że taki stan rzeczy utrzyma się przynajmniej przez kolejny kwartał.

Eksperci komentujący wyniki finansowe Microsoftu twierdzą, że jego kłopoty mogą być tylko przejściowe. Dużą szansę na odwrócenie trendu spadkowego widzą w premierze Windows 7, który w ich opinii zatrze złe wrażenie po "wpadce" z Vistą. Analitycy podkreślają, że najkorzystniejszym momentem na premierę systemu byłby okres wakacji, aby "siódemka" znalazła się już w komputerach, które rodzice kupią uczniom powracającym do szkoły po letniej kanikule. Jest to możliwe, ponieważ rozpoczęcie sprzedaży Windows 7 Microsoft zaplanował w roku fiskalnym 2010, co oznacza najwcześniej lipiec 2009 roku.

Źródło: Reuters, BBC


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto