A A A

Microsoftowy menedżer haseł

16 grudnia 2020, 13:00
Nowe narzędzie synchronizuje hasła wykorzystywane w różnych przeglądarkach i urządzeniach.
Microsoftowy menedżer haseł

Wszędzie tak samo

Koncern z Redmond przygotowuje narzędzie pozwalające synchronizować hasła w przeglądarkach Edge i Chrome oraz urządzeniach pracujących pod kontrolą systemów Android i iOS.

 

Prosto z Edge'a

Testowa edycja menedżera jest wbudowana w aplikację Microsoft Authenticator służącą do uwierzytelniania wieloetapowego. Narzędzie potrafi wprowadzić dane logowania w aplikacjach oraz stronach WWW otwieranych na urządzeniach z systemami iOS i Android.

Hasła są synchronizowane z hasłami zapisanymi w przeglądarce Edge. Można je udostępniać używając konta Microsoftu. Do synchronizowania haseł służy także nowe rozszerzenie Microsoft Autofill (Autowypełnianie), którego wersja beta trafiła na platformę Chrome Web Store.

Funkcja automatycznego uzupełniania działa tylko dla indywidualnych kont Microsoftu; jest natomiast wyłączona dla użytkowników korporacyjnych.

fot. TheDigitalWay – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Studencki Festiwal Informatyczny
13 kwietnia 2021
Kolejna, szesnasta edycja konferencji poświęconej informatyce i nowoczesnym technologiom rozpocznie się 15 kwietnia.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto