A A A

Międzynarodowy Dzień Programisty

13 września 2013, 14:40
Międzynarodowy Dzień Programisty

13 września 2013 świętujemy Dzień Programisty. Chociaż na świecie dzień ten obchodzony jest od kilku lat, w Polsce do tej pory był niezauważany. W tym roku po raz pierwszy zainicjowano ogólnopolskie obchody tego święta.

Międzynarodowy Dzień Programisty to nieformalne święto wszystkich programistów, obchodzone na świecie od kilku lat w 256 dniu roku. Dlaczego akurat ten dzień? Ponieważ 256 to 2^8, czyli liczba wszystkich możliwych wartości jednego bajta informacji w jego najpopularniejszej, 8-bitowej postaci. Zdaniem twórców tego dnia, ta kombinacja liczb najlepiej oddaje charakter pracy programisty i jego zamiłowanie do tworzenia różnych kodów i ciągów liczbowych. W tym roku Dzień Programisty przypada 13 września.

Najogólniej tym mianem można określić osoby tworzące programy komputerowe w różnych językach programowania. Jednak ze względu na bardzo dynamiczny rozwój informatyki oraz wszechobecny już wpływ pracy programistów na większość dziedzin i sfer otaczającej nas rzeczywistości, środowisko programistyczne ulega coraz większej specjalizacji. Dlatego obecnie coraz częściej do programistów zalicza się nie tylko tzw. koderów ale również testerów aplikacji, projektantów oprogramowania, inżynierów oprogramowania, analityków systemowych oraz wielu innych specjalistów z zakresu informatyki.

fot. stoc.xchng Michael Faes


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto