A A A

Miesięczny raport na temat spamu

10 sierpnia 2007, 13:12
Miesięczny raport na temat spamu

Firma Symantec opublikowała "Miesięczny raport na temat spamu", z którego wynika, że w lipcu niechciane wiadomości stanowiły aż 66 procent wszystkich e-maili. W porównaniu z poprzednimi miesiącami znacząco spadła ilość spamu obrazkowego - z 52 procent w styczniu do 8 procent w lipcu. Większą popularnością wśród spamerów cieszą się pliki PDF (8 procent całego spamu). "Coraz częściej jako nośniki spamu wykorzystywane są również pliki w formacie Excel i ZIP."

Co ciekawe, spamerzy dostosowują zawartość e-maili do regionu świata, w którym są one rozsyłane. Na przykład w Wielkiej Brytanii zaoferowano internautom iPhone'y w atrakcyjnych cenach, we Włoszech rozprzestrzeniał się "spam medyczny", a użytkownicy z Francji i Niemiec byli zachęcani do udziału w "europejskim kasynie".

Źródło: Symantec


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
koziolek
opera
10 sierpnia 2007, 13:29
66 procent
Nieźle - 2/3 komunikacji przy pomocy poczty elektronicznej to bezwartościowy, niszczący Sieć spam...
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto