A A A

Miliard myszek Logitecha

3 grudnia 2008, 18:24
Dziś na rynku pojawiła się miliardowa mysz komputerowa wyprodukowana przez firmę Logitech. Na początku grudnia mija również 40 lat od publicznej prezentacji pierwszej myszy komputerowej Douga Engelbarta.
Miliard myszek Logitecha

 

W ciągu czterech dekad urządzenie przeszło szereg rewolucyjnych transformacji i powszechnie zagościło na biurkach na całym świecie. Przyjmuje się, że rzesza użytkowników komputerów to już miliard ludzi, a według przewidywań firmy badawczej Gartner do 2014 r. ich grono się podwoi. Historia Logitech i myszy komputerowej rozpoczęła się w latach 80., od tego czasu firma stała się pionierem w rozwoju tego urządzenia.

Założony w 1981 roku, w niewielkim mieście Apples w Szwajcarii, Logitech bardzo szybko związał się ze światowym centrum nowych technologii w Dolinie Krzemowej. W roku 1985 w sprzedaży detalicznej znalazła się pierwsza mysz komputerowa firmy, a już 11 lat później Logitech świętował wprowadzenie na rynek 100-milionowego „gryzonia”. Obecnie myszy Logitech sprzedawane są w ponad 100 krajach na całym świecie, a firma produkuje ich średnio 376 tysięcy dziennie, co daje 7,8 milionów każdego miesiąca.

Logitech wprowadził na rynek pierwszą na świecie mysz laserową, hiperszybki scroll oraz nano-odbiorniki o wielkości zaledwie 8 mm. Sukces Logitech przypada w czterdziestą rocznicę publicznej prezentacji pierwszej myszy komputerowej.

Źródło: Informacja prasowa


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto