A A A

Miliardy dolarów dla programistów

7 lutego 2020, 12:40
Ponad 80 mld dolarów zarobili w zeszłym roku programiści za pośrednictwem Google Play. To jednak nie jest rekordowa kwota.
Miliardy dolarów dla programistów

O zarobkach programistów pracujących dla Google'a mówił prezes koncernu Sundar Pichai: – Android nadal kwitnie. Z dumą ogłaszam, że deweloperzy na całym świecie zarobili z Google Play ponad 80 mld dolarów, co pokazuje popularność naszej platformy. Obecnie jest ponad 2 mld aktywnych użytkowników Google Play.

Jeśli jednak porównać tę kwotę z tym, co zarobili pracujący dla Apple'a, można zauważyć, że Google ma jeszcze długą drogę przed sobą. Koncern z Cupertino pozostaje liderem wypłat dla programistów: w 2018 r. przelał na konta współpracowników 100 mld dolarów.

W 2019 r. użytkownicy Apple App Store i Google Play wydali na aplikacje 83,5 mld dolarów. W porównaniu z rokiem 2018 jest to wzrost wydatków  o 17% – wtedy kształtowały się one na poziomie 71,3 mld dolarów.

fot. Google


Piotr Rabiej
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto