A A A

Miliardy za gry

5 października 2020, 10:00
W bieżącym roku gracze wydadzą na oprogramowanie rozrywkowe prawie 160 miliardów dolarów.
Miliardy za gry

Trzy lata, 200 miliardów

Firma Newzoo opublikowała raport na temat bieżącej i przyszłej sprzedaży gier.

 

Prawie dwucyfrowy wzrost

Zdaniem analityków Newzoo na świecie jest obecnie 2,7 miliarda osób, które można uznać za aktywnych graczy; w bieżącym roku wydadzą oni na oprogramowanie 159,3 miliarda dolarów (wzrost o 9,3% w stosunku do poprzednich 12 miesięcy). W 2023 roku suma wydana na gry przekroczy 200 miliardów dolarów.

Na wzrost zainteresowania grami wpływają dwa główne czynniki. Pierwszy jest oczywisty: ogólnoświatowy lockdown sprawia, że ludzie szukaja rozrywek w domu. Drugim, którego nie wolno lekceważyć, jest premiera konsol nowej generacji.

 

Najłatwiej na smartfony

Jeśli chodzi o sprzedaż, to odnotowano wzrosty dla gier każdego rodzaju, ale autorzy oprogramowania na urządzenia przenośne mogą pochwalić się największym zwiększeniem przychodów. Gry mobilne przyniosą wpływy w wysokości 77,2 miliarda dolarów w 2020 roku, co oznacza wzrost o 13,3% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

W tym samym okresie wartość rynku gier konsolowych osiągnie 45,2 miliarda dolarów (wzrost o 6,8% rok do roku), a przeznaczonych na komputery osobiste – 36,9 miliarda dolarów (więcej o 4,8%). Specjaliści podkreślają, że producentom gier na telefony komórkowe łatwiej jest znaleźć klientów: ponad 40% światowej populacji dysponuje obecnie smartfonami.

fot. Newzoo, Jan Vašek – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto