A A A

Mini komputer ASUS Chromebox już w Polsce

8 grudnia 2014, 12:00
Z początkiem grudnia ASUS Chromebox będzie dostępny w Polsce. To pierwszy mini PC współpracujący z systemem Chrome OS, który pojawi się w rodzimych sklepach.
Mini komputer ASUS Chromebox już w Polsce

Prosta obsługa dla każdego

ASUS Chromebox umożliwia dostęp do usług sieciowych firmy Google oraz tysięcy aplikacji Chrome Web Store stworzonych dla firm, szkół i zastosowań domowych. Użytkownicy otrzymują 1TB przestrzeni na Dysku Google, dzięki czemu ASUS Chromebox staje się kompletnym centrum danych dla innych urządzeń, takich jak: komputery PC, smartfony i tablety. Z danych i plików znajdujących się w chmurze można korzystać zdalnie, logując się na swoje Konto Google z dowolnego urządzenia i miejsca.

Procesor Intel 4-tej generacji zapewnia responsywne działanie i multitasking. ASUS Chromebox zapewnia dwupasmową łączność bezprzewodową 802.11 b/g/n, co przekłada się na szybkie działanie stron internetowych i innych usług online. Cztery porty USB 3.0, Bluetooth 4.0 i czytnik kart SD ułatwiają przesyłanie plików, zdjęć i multimediów. Komputer jest kompatybilny z urządzeniami USB jak np.: dyski zewnętrzne, klawiatury, myszki, kamery i rozgałęźniki USB.

Na jego wyposażeniu znalazły się wyjścia HDMI i DisplayPort, dzięki czemu można jednocześnie korzystać z dwóch monitorów, jak również z rozdzielczości nowej generacji Ultra High Definition 4K. Współpracuje także z dużymi ekranami telewizorów, które dostarczają jeszcze większą powierzchnię do pracy i zabawy.

Bezpieczny dostęp oparty na kontach

ASUS Chromebox uruchamia się w kilka sekund i jest bardzo prosty w użyciu - by rozpocząć pracę, wystarczy zalogować się na swoje Konto Google. Co jest istotne zarówno z punktu widzenia użytkownika domowego, jak i edukacji czy biznesu. Administratorzy mogą szybko dodać konto dla każdego członka rodziny, ucznia lub współpracownika. W dowolnej chwili można je przełączać, dzięki czemu dane są zawsze bezpieczne. Kontrola rodzicielska zapewnia bezpieczne środowisko dla dzieci.

ASUS Chromebox będzie dostępny w Polsce od 9 grudnia br. w wybranych sklepach. Cena uzależniona jest od konfiguracji i będzie zaczynała się od 799 zł brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
kamel16
kamel16
8 grudnia 2014, 12:31
Jak czytam, że dane na kontach w chmurze są bezpieczne, to mnie po prostu krew zalewa. Dane są bezpieczne u mnie. Na pendrajwie w szufladzie. Kogo będę ścigać jak coś mi zginie na serwerze za oceanem? W ogóle nie mam takiego prawa, bo akceptacja regulaminu google pewnie wyklucza taką możliwość. Poza tym czy mam pewność że nikt obcy nie ma dostępu do moich danych? Dwa- co w przypadku gdy nie mam internetu? Nie zaloguję się na koncie- nie włączę tej skrzyneczki? Mam obowiązek dawać się szpiegować i wyświetlać sobie spersonalizowane reklamy? To jakaś paranoja. Już wolę Zotaca Z-Box z Windowsem. Równie szybko włączam go i działa. I nie muszę się nigdzie przy tym logować. I przede wszystkim- mam na nim normalny system. [quote] Współpracuje także z dużymi ekranami telewizorów, które dostarczają jeszcze większą powierzchnię do pracy i zabawy. [/quote] Jakiej pracy? Siedząc przygarbionym nad ławą w salonie? Jaką aplikację mógłbym zainstalować na tym systemie niewiadomego pochodzenia, by w niej pracować nad czymkolwiek? Jakieś pomysły? To przecież w domyśle ma być komputer do TV/ Mediacenter.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto