A A A

Miniaturki także na desktopie

18 czerwca 2020, 11:00
Pomniejszone zdjęcia prawdopodobnie będą towarzyszyć wynikom wyszukiwania na komputerach biurkowych.
Miniaturki także na desktopie

Google testuje funkcję wyświetlania miniaturek obrazów w desktopowej wersji wyszukiwarki.

Miniaturki zdjęć produktów towarzyszą już od kilku lat wynikom wyszukiwania na urządzeniach przenośnych. Można się spodziewać, że taka sama funkcja pojawi się w wyszukiwarce uruchamianej za pośrednictwem przeglądarki WWW na komputerach stacjonarnych.

 

Pora na desktopy

W serwisie Twitter zamieszczono wpis pokazujący zmienioną stronę wyników wyszukiwania Google'a, na której informacjom tekstowym towarzyszą umieszczone z prawej strony ekranu małe zdjęcia. Autor wpisu, Andrew Akesson, szukał obuwia sportowego marki Nike. Rezultaty wzbogacone o grafikę pokazały się na głównej liście wyników, poza zestawieniem produktów reklamowanych (gdzie nie byłyby niczym niezwykłym) oraz poza sekcją Obrazy/Więcej zdjęć.

Akesson zaznaczył, że na smartfonie widział takie wyniki już wcześniej, ale w desktopowej przeglądarce zobaczył je po raz pierwszy.

W 2019 r. Google zwiększył liczbę miniaturek zdjęć towarzyszących wynikom wyszukiwania na smartfonach. Grafiki pokazują się w przypadku 75% produktów na listach wyników.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto