A A A

Miniaturowa konsola przy kluczach

9 kwietnia 2021, 12:20
Dzięki kampanii na Kickstarterze powstał emulator, który jest wielkości breloka do kluczy. Można na nim zagrać w gry retro znane z kultowych konsol.
Miniaturowa konsola przy kluczach

Kompaktowa i praktyczna

Funkey S jest najmniejszą na świecie składaną konsolą. Urządzenie ma wielkość breloka (4,25x2,45x1,38 cm), jednak możliwości, jakie oferuje są olbrzymie. Da się na niej odpalić tysiące gier z kultowych konsol, m.in. Game Boy, Sega Master System, Sony PlayStation 1 czy Atari Lynx.

Urządzenie jest składane i ma ekran o przekątnej 1,54 cala i rozdzielczości 240x240 pikseli. Konsola wykorzystuje oprogramowanie typu Open Source (autorski system Funkey-OS).

 

Powrót do rozgrywki w mniej niż pięć sekund

Konsolę można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie, wystarczy ją przyczepić np. do kluczy. Nigdy o niej nie zapomnimy, a przyda się choćby podczas podróży. Trzeba ją tylko otworzyć i rozpocząć przygodę z retrogamingiem.

Dzięki temu, że konsola się składa, ekran jest chroniony, a po otwarciu urządzenie podwaja swój rozmiar. Przypomina zatem stare telefony z klapką lub pierwsze konsole. Urządzenie ma również czujnik wykrywający zamknięcie lub otwarcie, dzięki czemu automatycznie zapisuje grę (podobnie jest w przypadku niskiego poziomu naładowania baterii). Można zatem wznowić rozgrywką natychmiast po rozłożeniu (zajmującemu maksymalnie 5 sekund).

Miniaturowa konsola kosztuje ok. 60 euro. Projekt udało się zrealizować dzięki kampanii na Kickstaterze, która trwała trzy godziny. W sumie pomysł ten wsparło ponad 2000 osób.

fot. Funkey S


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto