A A A

Mininotebook z procesorem VIA

27 listopada 2008, 11:14
VIA Technologies zaprezentowała mininotebook Aristo Pico 840 najnowszy model z serii Aristo Pico oparty na energooszczędnej platformie procesorowej VIA C7-M. Netbook o wymiarach kartki A4 ma jasny ekran o przekątnej 8,9 cala, rozdzielczości 1024x600 i masę ok. 1 kg.
Mininotebook z procesorem VIA

Aristo Pico 840 zaprojektowano z myślą o maksymalnej oszczędności energii. Urządzenie zawiera procesor VIA C7-M 1,2 GHz i chipset VIA VX800, które pobierają zaledwie 3,5 W podczas pracy i 0,1 W w trybie bezczynności, zapewniając tym samym do 5 godzin pracy na akumulatorze. Urządzenie dostarczane jest z 1 GB pamięci RAM, dyskiem twardym 60 GB i systemem operacyjnym Microsoft Windows XP lub Linux Ubuntu 8.04.

Co ciekawe, wbudowany chipset umożliwia jednoczesne wyświetlanie obrazu na dwóch ekranach (DualVew), poszerzając zakres zastosowań Aristo Pico 840, który może służyć nie tylko jako poręczne, przenośne urządzenie, lecz także jako funkcjonalny komputer do pracy.

Urządzenie, oprócz standardowych portów USB 2.0 i multimedialnego czytnika kart, wyposażone zostało również w złącze ExpressCard 34, co umożliwia rozszerzenie jego funkcjonalności o tuner TV lub modem UMTS/HSDP. Oprócz tego Aristo Pico 840 obsługuje WiFi i Bluetooth.

Cena detaliczna Aristo Pico 840 to 1157 złotych za wersję z systemem Linux Ubuntu 8.04 lub 1399 złotych za wersję z systemem Windows XP Home. Notebooki są dostarczane z 24-miesięczną gwarancją i będą dostępne w całej Polsce.

Źródło: Informacja prasowa


Paweł Małkowski
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościTelewizor co 15 sekund
19 lutego 2019
W zeszłym roku połowę kupionych w Polsce telewizorów Samsung stanowiły modele Smart TV w rozdzielczości UHD (4K).

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto