A A A

Mirror Screen - telewizja w lustrze

17 lutego 2010, 09:25
Mirror Screen - telewizja w lustrze

Mirror Screen jest najnowszej technologii interaktywnym ekranem lustrzanym. Działa na zasadzie zbliżonej do lustra weneckiego. Po włączeniu urządzenie jest ekranem o rozdzielczości Full HD natomiast w chwili wyłączenia obraz znika, a tafla odzyskuje pełnowartościową funkcję zwierciadła.

Powierzchnia ekranu jest interaktywna. Oznacza to, że można manipulować wyświetlanymi treściami podobnie jak na ekranie komputera. Jednakże w tym wypadku zamiast myszki używa się palca.

Mirror Screen można zatem nazwać telewizją w lustrze. Aby zwierciadło pełniło funkcję telewizora wystarczy podłączyć je do antenowego gniazdka. Łatwy i szybki dostęp do informacji odgrywa ogromna rolę i jest coraz wyżej ceniony, zwłaszcza przez ludzi biznesu.

Produkt może również służyć do wyświetlania filmów, animacji i dowolnych treści pochodzących ze standardowych źródeł obrazu jakimi są komputer lub odtwarzacz DVD. Dodatkowa zaleta to efekt 3D oraz „wyszparowania” obrazu, co oznacza, że po odpowiednim przygotowaniu animacji, na tafli lustra pojawia się sam obiekt bez widocznego tła.   

Mirror Screen jest dostępny w rozmiarach od 19 do 50 cali przekątnej powierzchni wyświetlania. Obsługa odbywa się bezpośrednio w tafli lustra lub za pośrednictwem funkcjonalnego pilota. Dźwięk tak jak w klasycznych odbiornikach TV jest emitowany za pomocą wbudowanych głośników, ale można też podłączyć nagłośnienie zewnętrzne.

Obraz może pochodzić z bezprzewodowej transmisji WFI lub innego łącza cyfrowego czy analogowego stosowanego w najnowszych telewizorach oraz komputerach. Lustra Mirror Screen dostępne są również dla indywidualnych klientów – producent prowadzi sprzedaż na zamówienie bez ograniczeń co do ilości.       


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto