A A A

Młodzi wybierają Wii, starsi wolą PS3

20 lutego 2009, 16:11
Dzięki opublikowanemu raportowi Nielsen Media Research możemy określić różnorodność wiekową użytkowników poszczególnych konsoli, a także którą konsolę chętniej wybierają kobiety.
Młodzi wybierają Wii, starsi wolą PS3

Jak wynika z raportu, ogólnie najszersze grono ma konsola Nintendo Wii. Największą popularnością (może ze względu na ruch, starsi wolą posiedzieć) urządzenie cieszy się wśród chłopców w wieku 6–11 lat i kobiet w wieku 25–34 lata. Natomiast użytkownicy w wieku 18–24 lata częściej sięgają po Xboksa 360 oraz PS3. Produkt Microsoftu cieszy się także dużym uznaniem wśród 12- i 17-latków oraz kobiet w przedziale wiekowym 25–34 lata. Fani obu płci w wieku od 18 do 24 lata zdecydowanie najczęściej wybierają produkt Sony (Playstation 3).

Jak wspominaliśmy, dość znaczącym czynnikiem w użytkowaniu konsoli może być ruch, dlatego też czas spędzany przy konsoli jest zdecydowanie dłuższy w wypadku Xboksa 360 niż Nintendo Wii. Szczegółowe dane pod tym adresem.

Źródło: NMR, Gry Online


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto