A A A

Mniej aparatów fotograficznych i kamer

8 grudnia 2021, 16:00
Producenci ograniczają podaż aparatów i kamer z powodu braku części.
Mniej aparatów fotograficznych i kamer

Półprzewodnikowa szara codzienność

Na skutek niedoboru układów scalonych, firma Sony tymczasowo wycofała ze sprzedaży nowy aparat ZV-E10, zaprojektowany z myślą o vlogerach. Można przeczytać o tym w witrynie WWW koncernu.

Przedstawiciele Sony napisali: „W przypadku produktów do cyfrowego przetwarzania obrazu mamy opóźnienia w realizacji zamówień części. Jest to skutkiem globalnych niedoborów półprzewodników".

Z tych samych powodów firma Sony w listopadzie zawiesiła sprzedaż aparatów z serii A7 II, A6400 i A1600 oraz mikrofonów ECM-B1M i kamer PXW-Z190. Już wiosną koncern wycofał ze sprzedaży kamerę Handycam HDR-CX680. Bardzo trudno kupić także lustrzanki A7R II.

Oprócz Sony także Nikon ograniczył w tym roku podaż urządzeń, w tym zasilaczy sieciowych do aparatów Z7 i Z7 II. Również Canon poinformował o dużych opóźnieniach w dostawach nowego EOS-a R3, a Fujifilm o trudnościach w zaspokojeniu popytu na kilka aparatów, w tym X-S10.

Producenci sprzętu foto i wideo podobnie do innych branż zmagają się z ograniczeniami dostaw układów scalonych. Wynikają one z pandemii, ale także z innych zdarzeń losowych, takich jak pożar japońskiej fabryki wafli krzemowych Renesas Electronics czy ekstremalnych warunków pogodowych, które zakłóciły produkcję półprzewodników amerykańskiego koncernu Texas Instruments.

fot. axonite – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto