A A A

Mobilne klawiatury ułatwiają korzystanie z tabletów i smart TV

9 lipca 2013, 09:55
Mobilne klawiatury ułatwiają korzystanie z tabletów i smart TV

Według raportu firmy analitycznej IDC w 2013 r. urządzenia mobilne mają stać się najpopularniejszym medium dostępu do internetu. Jednocześnie obserwujemy tabletowy boom.

Tablet to trafione urządzenie do przeglądania internetu, odtwarzania multimediów, rozrywki i komunikacji. Rosnącą popularność tabletów odzwierciedlają statystyki przygotowane przez firmę analityczną Gartner. Wynika z nich, że w 2013 roku ich popularność wzrosła aż o 68 proc. w porównaniu do roku ubiegłego.Producenci akcesoriów nie zapomnieli o właścicielach terminali mobilnych. Dostępnych jest wiele urządzeń rozszerzających ich możliwości.

Jedną z ważniejszych kategorii są bezprzewodowe klawiatury ułatwiające pisanie. Przykładowo klawiatura Rapoo Bluetooth E6100 może współpracować z urządzeniami działającymi z systemem operacyjnym firmy Apple lub z Androidem. Klawiatura z matowej stali nierdzewnej ma kompaktowe rozmiary, jej grubość to jedynie 5,6 mm. Bezprzewodowe połączenie w standardzie Bluetooth 3.0 gwarantuje niezakłócone funkcjonowanie w promieniu 10 m od tabletu. Klawiatura kosztuje 169 złotych.

Inną propozycją jest Rapoo Bluetooth do iPad E6300. Design i funkcje tej bezprzewodowej klawiatury są dostosowane do tabletu firmy Apple. Klawiatura ma przyciski skrótu iPada ułatwiające zarządzanie terminalem. Mobilna klawiatura ma wbudowaną baterię litową wysokiej wydajności, która po 2-godzinnym ładowaniu zapewnia do 1 miesiąca używania. Cena klawiatury to 169 złotych.

Inna grupą urządzeń elektronicznych, których popularność szybko rośnie, są inteligentne telewizory tzw. smartTV. Ich obsługa dzięki bezprzewodowym klawiaturom może być jeszcze łatwiejsza. Dla przykładu Rapoo E2700 ma wbudowany touchpad, dzięki któremu można sterować kursorem na ekranie bez konieczności podłączania myszy. Klawiatura bezprzewodowa działa w odległości do 10 m od telewizora umożliwiając dzięki klawiszom media control i touchpadowi wygodną i łatwą obsługę każdego smartTV. Kosztująca 169 złotych Rapoo E2700 działa także z pecetami rozszerzając ich możliwości.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościNowy patent Samsunga
8 kwietnia 2020
Koreański producent opatentował ekran, w którym zaokrąglone są wszystkie cztery boki.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto