A A A

Moda w metawszechświecie

30 listopada 2021, 09:00
„Metaverse design" to nowa kategoria corocznej nagrody modowej British Fashion Council.
Moda w metawszechświecie

Gucci w cyfrowej awangardzie

Organizatorzy ceremonii wręczenia nagród we współpracy z autorami gry edukacyjnej Roblox przygotowali wirtualną rekonstrukcję Royal Albert Hall. Tam właśnie cyfrowe wyróżnienie przyzna awatar dyrektora kreatywnego firmy Gucci, Alessandro Michele.

Gucci ma już za sobą wydarzenia modowe w Robloksie. Firma wykorzystała cyfrowe tenisówki o nazwie The Gucci Virtual (zaprojektowane przez „prawdziwego" Alessandro Michele), a także współpracowała z amerykańską organizacją esportową 100 Thieves, oferując plecak w limitowanej serii składającej się tylko z 200 sztuk.

Inne luksusowe domy mody, takie jak Balenciaga, Louis Vuitton, Burberry i Longchamp opracowały stroje do gier Fortnite i League of Legends.

Śledzący wręczenie nagród będą mogli kupić różne cyfrowe przedmioty marki Gucci, przygotowane specjalnie dla potrzeb pokazu w metawersum. Dochód zostanie przeznaczony na BFC Foundation. Celem tej charytatywnej organizacji jest wspieranie rozwoju brytyjskiego przemysłu modowego poprzez edukację i działania mentorskie.

fot. Roblox


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto