A A A

Modecom Beam – centrum dowodzenia w smartfonie

15 marca 2016, 13:30
Firma Modecom wprowadza do swojej oferty produkt Beam – smart_kontroler podczerwieni. To miniaturowanych rozmiarów urządzenie umożliwia sterowanie za pomocą smartfona lub tabletu dowolnymi urządzeniami, wyposażonymi w czujnik podczerwieni.
Modecom Beam – centrum dowodzenia w smartfonie

Modecom Beam to pierwsze na rynku urządzenie o miniaturowych rozmiarach (32 mm x 32 mm x 11 mm) i niewielkiej wadze (14 gramów), które pozwoli przekształcić dowolny, wyposażony w moduł Bluetooth smartfon w domowe centrum zarządzania urządzeniami sterowanymi podczerwienią.

Zasada działania urządzenia jest bardzo prosta i sprowadza się do wykonania dosłownie kilku prostych czynności. Modecom Beam wyposażony jest w moduł bezprzewodowej komunikacji Bluetooth za pomocą którego nawiązuje on połączenie ze smartfonem. W pamięci połączonego z Modecom Beam smartfonu należy zainstalować dostarczoną przez producenta, łatwą w obsłudze aplikację z przyjaznym dla użytkownika interfejsem. Następnie w kilku krokach urządzenie nauczy się pracy z dowolnym pilotem, którego zastąpi. Warto dodać, że Modecom Beam może współpracować z dowolną liczbą urządzeń, a raz skonfigurowane ustawienia można dzielić z innymi domownikami np. za pomocą kodu QR.

Lista kompatybilnych z Modecom Beam urządzeń jest bardzo długa i zawiera zarówno produkty z kategorii RTV (telewizory, odtwarzacze DVD i Blue-ray, zestawy kina domowego, tunery telewizyjne, odbiorniki telewizji satelitarnej, sprzęt Hi-Fi, projektory), jak i wszelkiego rodzaju sprzęty domowe sterowane podczerwienią (klimatyzatory, elektryczne żaluzje, włączniki światła, wentylatory). Jak zapewnia producent smart kontroler jest kompatybilny z 99% dostępnych na rynku urządzeń.

Modecom Beam jest pierwszym produktem firmy Modecom z kategorii Smart Home. Według informacji, które uzyskaliśmy od producenta w najbliższym czasie firma zapowiada rozszerzenie portfolia produktowego o całą linię produktów z tej kategorii.

Cena detaliczna nie została jeszcze ustalona ale wg. informacji uzyskanych od producenta nie będzie wyższa niż 199PLN brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto